Достапни линкови

Опаѓа бројот на заразени, расте бројот на починати


Во Англија уште девет лица починале од новиот грип минатата недела, со што вкупниот број на жртвите достигна 36, но бројот на новозаразените во истиот период значително паднал, соопштија здравствените служби. Според досегашните податоци околу 30 илјади лица се заразени од новиот грип минатата недела, што е значителен пад во однос на 110 000 случаи во неделата пред тоа.
XS
SM
MD
LG