Достапни линкови

Во Авганистан борбите се шират во населени места


Во најновиот извештај на Обединетите нации за Авганистан се наведува дека тамошните борби се прошириле во населените места каде што се зголемува бројот на жртвите. За првата половина од годинава, во Авганистан загинале над илјада цивили, што е за 24 проценти повеќе од истиот период лани.
XS
SM
MD
LG