Достапни линкови

Нов командант за воена модернизација на НАТО


Началникот на главниот штаб на француската авијација Стефан Абриал е именуван за главен командант задолжен за спроведување на промените во НАТО. Абриал од 9- ти септември ќе го преземе водењето на воената модернизација на НАТО од американскиот генерал Џејмс Матис.
XS
SM
MD
LG