Достапни линкови

Федерер стана татко на близначки


Светскиот рекет број еден, Роже Федерер стана татко на близначки. На неговата веб страница се појави порака во која тој објавува: “Минатата ноќ во Швајцарија, Мирка и јас станавме горди родители на две девојчиња”. Многубројните фанови на Федерер му испраќаат пораки со честитки, а еден од нив напишал – “За 15-тина години сестрите Вилијамс, ќе бидат ништо во споредба со сестрите Федерер”.
XS
SM
MD
LG