Достапни линкови

Доставена понудата за купување на Крајслер


Кинескиот производител на тешка машинерија „Тенгзхонд“ поднел официјално барање за купување на американскиот бренд „Крајслер“ на банкротираниот автопроизводител „Џенерал Моторс“ јавија кинеските медиуми. Кинеската компанија прв пат најави дека ќе го купи американскиот бренд во Јуни. Зделката тежи 160 милиони американски долари.
XS
SM
MD
LG