Достапни линкови

Набљудувачката мисија на Обединетите Нации ја напушти Грузија


Набљудувачката мисија на Обединетите Нации ја напушти Грузија откако Русија минатиот месец Русија стави вето на предлогот за продолжување на мандатот на набљудувачите. Новинската агенција „Асошиејтед Прес“ пренесе изјава на неименуван службеник кој потврдил дека последните 130 набљудувачи денеска заминале од главниот град на земјата Шукхуми.
XS
SM
MD
LG