Достапни линкови

Обама нареди истрага за убиствата на затвореници во АвганистанАмериканскиот претседател Барак Обама нареди истрага во врска со извештаите дека американските и НАТО силите во Авганистан се одговорни за смртта на околу 2 илјади талибански затвореници во изминативе години. Обама најави дека за натамошните мерки ќе реши кога ќе ги собере сите податоци.
XS
SM
MD
LG