Достапни линкови

Два нови случаи на заразени со грип од типот А во Бугарија


Во Бугарија се потврдени два нови случаи на заразени од грип од типот А (Н1Н1), соопшти Министерството за здравство. Првиот случај е маж на 55 годишна возраст, кој во Софија пристигнал на 5 јули од Австралија. Вториот случај е 20 годишна жена со германско државјанство која престојувала во хотел во туристичкиот комплекс „Слнчев Брег“ на бугарското приморје.
XS
SM
MD
LG