Достапни линкови

Американските вооружени сили ослободија петмина ирачани


Амбасадорот на Иран во Багдад изјави дека американските вооружени сили ослободиле петмина ирачани кои биле уапсени во 2007 година. Амбасадорот Хасан Хаземи Кјуоми додаде дека петмината затвореници им биле предадени на ирачките власти.
XS
SM
MD
LG