Достапни линкови

Метју Нимиц денеска во Атина


Посредникот на ООН во спорот меѓу Македонија и Грција околу името на нашава земја Метју Нимиц, по посетата на Скопје, денеска престојува во Атина. Предвидено е тој таму да се сретне со шефот на грчката дипломатија Дора Бакојани и со преговарачот Адамантиос Василакис.
XS
SM
MD
LG