Достапни линкови

Продолжува посетата на Обама на Русија


Американскиот претседател Барак Обама ја продолжува посетата на Русија. Денеска тој ќе разговара со премиерот Владимир Путин, како и со последниот советски лидер Михаил Горбачов. Обама ќе одржи говор во руската економска школа и ќе разговара со руски бизнисмени.
XS
SM
MD
LG