Достапни линкови

Визна либерализација на 14 јули ?


Европската комисија на 14 јули треба да ги усвои препораките за визна либерализација за земјите од Западен Балкан, изјави денеска портпаролката на европскиот комесар за проширување на Европската унија Оли Рен, Кристина Наѓ за новинската агенција Танјуг. Наѓ додаде дека „препораките на ЕК претставуваат придобивка за граѓани од државите од Западен Балкан, кои нема повеќе да минуваат низ процедурата неопходна за добивање на виза.
XS
SM
MD
LG