Достапни линкови

Почнуваат да работат Србите во косовската полиција


Сите 307 припадници на косовската полиција од српска националност, кои вчера се вратија на работа, денеска ќе добијат опрема и веднаш почнуваат да работат, јавија медиумите во Приштина. Овие полицајци ја напуштија службата лани по прогласувањето на независноста на Косово и го условија враќањето со тоа да бидат под команда на УНМИК.
XS
SM
MD
LG