Достапни линкови

Воени консултации меѓу Кина и САД


Кина и Соединетите Држави започнале дво-дневни разговори во Пекинг, посветени на меѓусебна воена соработка. Претставници на министерствата за одбрана ќе расправаат и за кризата со нуклеарната програма на Северна Кореја, како и за тензиите во Јужно – Кинеското Море.
XS
SM
MD
LG