Достапни линкови

Претседателот на Кина во посета на Хрватска


Кинескиот претседател Ху Џинтао денеска ја почнува дводневната посета на Хрватска. Со хрватските власти тој ќе разговара за засилување на економската соработка. Ху Џинтао доаѓа во Загреб, по посетите на Словачка и на Русија. Кина и Хрватска воспоставија дипломатски односи пред 17 години.
XS
SM
MD
LG