Достапни линкови

Оставки во Владата на Украина поради фудбалското првенство


Министерот за транспорт и врски на Украина Јосип Вински денеска поднесе оставка. Вински тврди дека украинскиот премиер Јулија Тимушченко ги блокира фондовите наменети за подготовки за фудбалското првенство закажано во 2012 година. Од УЕФА пред еден месец предупредија дека купот може да се пресели во Варшава, доколку во Киев се појават проблеми.
XS
SM
MD
LG