Достапни линкови

Луис Марија де Пуч има обраќање во Македонското Собрание


Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа Луис Мариа де Пуч денеска во Скопје има обраќање пред пратениците во Собранието на Република Македонија. Тој ке се состане со претседателот на Собранието Трајко Вељаноски и премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG