Достапни линкови

Почина уште едно дете од опожарената градинка во Мексико


Почина уште едно дете од опожарената градинка во Мексико, со што бројот на настрадани во минатонеделниот пожар се искачи на 45 лица, соопштија новинските агенции. Во петокот тројца социјални работници кои биле одговорни за надзор на институцијата, биле отпуштени од работа.
XS
SM
MD
LG