Достапни линкови

Серија напади врз полицијата во Дагестан


Во серија напади врз полицијата во јужната руска република Дагестан загинаа двајца полицајци а двајца се ранети. Станува збор за одвоени инциденти во главниот град Махачкала и во внатрешноста на републиката. За зголемениот број напади во Северниот Кавказ се обвинуваат исламските радикали.
XS
SM
MD
LG