Достапни линкови

Ал Каеда без храна и оружје ?


Лидерот на Ал Каеда во Авганистан изјави дека воинствената група има недостиг од храна, оружје и други потреби, неопходни во борбата против странските сили во земјата, соооштија агенциите, повикувајќи се на интернет сајтот на групата. „Главна причина за слабеењето на нашите операции се недоволните намирници. Многу муџахедини седат и чекаат и не можат да се борат заради недостог од намирници и опрема“ пишува на интернет страницата.
XS
SM
MD
LG