Достапни линкови

Барелот нафта достигна 70 долари


Цената на нафтата достигна нов 7 месечен рекорд. На азиските берзи таа се продава за 71 долар за барел, а во Њујорк синоќа се приближи кон 70 долари. Цената во изминативе три месеци е двојно зголемена поради индикациите дека Соединетите Држави како најголема светска економија и енергетски консумер го минала најлошиот дел од рецесијата и можеби започнува да се засилува.
XS
SM
MD
LG