Достапни линкови

Обама замина од Париз за Вашингтон


Американскиот Претседател Барак Обама денеска замина од Париз за Вашингтон по неговата петдневна посета на Средниот исток и Европа. Во саботата Обама присуствуваше на одбележувањето на 65 годишнината од Денот Д во Нормандија. Изминатава недела Американскиот Претседател ги посети Саудиска Арабија, Египет, Германија и Франција.
XS
SM
MD
LG