Достапни линкови

Пронајдени две тела на патници од авионот на Ер Франс


Бразилските власти пронајдоа две машки тела на патници од авионот на „Ер Франс“ кој во понеделникот се урна во Атлански Океан. Во авионот имало 228 патници и членови на екипажот. Екипите пребаруваат 200.000 квадратни километри од океанот. Истрагата околу причините за уривањето на авионот ја водат француските власти.
XS
SM
MD
LG