Достапни линкови

Турската војска против курдските бунтовници


Турските сили за безбедност денеска започнаа операција врз курдските бунтовници во областа Хакари, на границата со Северен Ирак. Во реонот на градот Шимдинли се распоредени стотици турски војници. Безбедносните сили вчера извршија напад врз бунтовниците и во соседната област Шарнак, во Југоисточна Турција.
XS
SM
MD
LG