Достапни линкови

Бомбаш самоубиец уби 4 мажи во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека во самоубиствен бомбашки напад на моторист на автобуска станица во Спин Болдак, во близина на границата со Пакистан се убиени 4 мажи, а ранети 8 лица. Засега никој не ја превзеде одговорноста во регионот во кој се активни талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG