Достапни линкови

Самит на Процесот за соработка во ЈИЕ


Денеска во Кишињев ќе се одржи Самит на шефови на држави и влади на земјите од Процесот за соработка во Југоисточна Европа. Тема на разговор ќе биде ситуацијата во регионот, а ќе бидат усвоени заедничка декларација на Самитот, како и Годишниот извештај за работата на Советот за регионална соработка и неговата Стратегиска работна програма за 2009 – 2010 година.
XS
SM
MD
LG