Достапни линкови

Северна Кореа со нова провокација


Северна Кореа се готви да лансира ракета од долг дострел со најнапредна технологија. Според известувањата на јужно корејските агнеции, ракетата веќе пристигнала во Донгчанг – на северозападниот брег. Северна Кореа, како што се јавува, може да ја лансира ракетата на 16 Јуни, кога јужнокорејскиот и американскиот претседател ќе се сретнат во Вашингтон.
XS
SM
MD
LG