Достапни линкови

На Шешељ ќе му се суди поради непочитување на Хашкиот Трибунал


Пред Хашкиот Трубунал почнува судењето на Воислав Шешељ поради непочитување на судот. Шешељ е обвинет зашто во една од своите книги го открил идентитетот на заштитениот сведок од главниот процес во кој е обвинет за злосторства врз несрпското население во Хрватска, Војводина и во Босна и Херцеговина, од 1991-та до 93-та година .
XS
SM
MD
LG