Достапни линкови

Обама бара ослободување на Су КиАмериканскиот претседател Барак Обама ги повика властите во Мјанмар, веднаш и безусловно да ја ослободат опозиционата лидерка Аунг Сан Су Ки. Таа беше во домашен притвор, но сега и се закнува казна затвор.
XS
SM
MD
LG