Достапни линкови

Во Париз средба Саркози- Тадиќ


Претседателот на Србија Борис Тадиќ денеска ја започнува дводневната посета на Франција, во чии рамки ќе се сретне со својот колега и домаќин Никола Саркози. Предвидено е Тадиќ за време на престојот во Париз да одржи предавање на Институтот за меѓународни односи и да открие Спомен плоча за српските борци од Првата светска војна.
XS
SM
MD
LG