Достапни линкови

Лавров во посета на Сирија и на Либан


Рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров ја започнува три-денвната посета на Сирија и на Либан. Во Дамск, Лавров треба да присуствува на министерскиот состанок на Организацијата на Исламската Конференција, што започнува денеска. Инаку, главни теми на разговорите на Лавров со неговите домаќини во Сирија и во Либан се блиско – источниот мировен процес и мерките за стабилизирање на односите меѓу либанските фракции.
XS
SM
MD
LG