Достапни линкови

Пред изборна помош за грчките пензионери или?


Грчката Влада од денеска почна да исплаќа помош за пензионерите, што ќе изнесува од 300 до 500 евра. Како што пишуваат грчите весници оваа владина одлука е уникатна, бидејќи пред ова таа соопшти дека годинава нема да има зголемување на пензиите. Помошта се доделува во екот на предизборна кампања за изборите за европарламентот, закажани за 7 јуни.
XS
SM
MD
LG