Достапни линкови

Стајнберг денеска во Црна Гора


Американскиот заменик државен секретар Џејмс Стајнберг денеска престојува во официјална посета на Црна Гора. Американско – црногорските односи и соработка ќе бидат тема на одвоените средби на Стајнберг со црногорскиот претседател Филип Вујановиќ, премиерот Мило Ѓукановиќ и со други претставници. Претходно, тој ги посети Грција и Македонија
XS
SM
MD
LG