Достапни линкови

Турција и натаму го подржува Азербејџан


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган соопшти денеска во рамки на посетата на Азербејџан дека Турција нема да ја отвори својата граница со Ерменија, се додека ерменските сили не се повлечат од регионот Нагорно Карабах. Ердоган допатува во Азербејџан, за да ги убеди тамошните власти дека чекорите за подобрување на односите мегу Турција и Ерменија, нема да се одразат врз традиционалната поддршка на Анкара до Азербејџан.
XS
SM
MD
LG