Достапни линкови

Претседателот Бранко Црвенковски во Брисел


Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски денеска ќе престојува во работна посета на Брисел, по повод завршувањето на претседателскиот мандат. Предвидено е тој да се сретне со комесарот за проширување на ЕУ Оли Рен, со високиот претставник за заедничка надворешна и безбедносна политика на ЕУ Хавиер Солана и со генералниот секретар на НАТО Јаап Де Хоп Схефер.
XS
SM
MD
LG