Достапни линкови

САД и ЕУ бараат од Иран да ја ослободи американската новинарка


Државниот секретар на САД Хилари Клинтон ги повика властите во Иран да ја ослободат новинарката Роксана Сабери, осудена на осум години затвор, наводно поради шпионажа. Европската унија исто така апелираше до официјален Техеран за што побрзо ослободување на новинарката.
XS
SM
MD
LG