Достапни линкови

Лизгање на земјиштето во Перу


30 луѓе се исчезнати, а 25 куќи во два града на северот на Перу се затрупани, по лизгањето на земјиштето што настана по изобилните дождови на северот на земјата, соопшти перуанската цивилна одбрана. Координаторот на цивилната одбрана стравува дека исчезнатите луѓе се мртви.
XS
SM
MD
LG