Достапни линкови

Девет лица загинале во самоубиствен бомбашки напад во Ирак


Ирачката полиција соопшти дека девет лица загинале, а повеќе од 20 се повредени во самоубиствен бомбашки напад врз група припадници на Сунитската милиција. Напаѓачот ја активирал бомбата во момент додека припадниците на Сунитската Милиција чекале во ред пред армискиот штаб во Џбала, јужно од Багдад, за да земат плата. Припадниците на сунитската милиција во Ирак, се поранешни бунтовници, кои им се придружија на американските сили во борбата против терористите.
XS
SM
MD
LG