Достапни линкови

Обама- повик на единство против кризата од самитот на Г20


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека лидерите на земјите членки на Г20 неделава во Лондон ќе испратат „силна порака на единство“ во соочувањето со светската економска криза. Обама рече дека е уверен оти на светската економија истовремено и се потребни и стимулативни мерки и регулаторна реформа. Самитот на земјите членки на Г20 ќе се одржи на 2-ри април во Лондон.
XS
SM
MD
LG