Достапни линкови

Протести пред Владата на млекарите кооперанти на „Сведмилк“


Млекопроизводителите кои се кооперанти на „Сведмилк“ денеска ќе протестираат пред Владата револтирани од досегашното манипулирање со нив околу исплатата на предаденото млеко, соопшти Федерацијата на фармери на Македонија. Одлуката за протест е донесена бидејќи кооперантите се наоѓаат во безизлезна состојба, по периодот од осум месеци, полн со ветувања и лажења од сите вмешани во тој проблем, се вели во соопштението.
XS
SM
MD
LG