Достапни линкови

ЕУ се согласи да ги зголеми средствата за ММФ


Министрите за финансии на Европската Унија го поддржале предлогот од Меѓународниот Монетарен Фонд за зголемување на средствата на Фондот за 500 милијарди долари, со цел да им се помогне на земјите погодени од светската економска криза. Според неименуван претставник, документот е усвоен во рамки на состанокот на министрите што денеска се оддржува во Брисел.
XS
SM
MD
LG