Достапни линкови

ЕК ја поздрави одлуката на Хрватска


Европската Комисија ја поздрави одлуката на Хрватска за прифаќање на иницијативата за медијација, со цел решавање на граничниот спор со Словенија. Ги проучуваме деталите и на хрватскиот и на словенскиот став, секако дека помошта ќе се темели на меѓународното право и судската пракса, изјави еврокомесарот Оли Рен.
XS
SM
MD
LG