Достапни линкови

Американскиот пот претседател Бајден во Брисел


Американскиот пот претседател Џо Бајден денеска патува за Брисел на консултации со НАТО сојзниците во врска со плановите за Авганистан. Тој ќе разговара со членките на Атланскиот Совет и со генералниот секретар Јап де Хоп Схефер утре. Како што е познато, новата американска администрација започна преглед на стратегијата за војната во Авганистан и борбата против екстремизот во соседен Пакистан.
XS
SM
MD
LG