Достапни линкови

Со кредити против буџетскиот дефицит


Албанското Министерство за финансии соопшти денеска дека ќе земе кредит од 250 милиони евра од „Дојче банк“ и грчката „Алфа банк“, за да го финансира буџетскиот дефицит. Прогнозата за буџетскиот дефицит на Албанија во 2009 година е тој да биде 4,2 проценти од бруто внатрешниот производ.
XS
SM
MD
LG