Достапни линкови

Изборите во Авганистан во редиовниот термин на 20 август


Изборната комисија на Авганистан денеска соопшти дека претседателските избори во земјата не може да бидата одржани во идниот месец како што побара шефот на државата Хамид Карзаи, туку дека ке бидат во редовниот рок 20 ти август. Претседателот Карзаи изјави дека ја подржува одлуката за датата на изборите но оти нема да прифати транзициска влада пред изборите.
XS
SM
MD
LG