Достапни линкови

САД загрижени поради реториката на некои политичари во БИХ


Претствникот на американскиот Стејт Департмент Стјуарт Џонс во Сараево изјави дека ситуацијата во Босна и Херцеговина не е добра и дека Соединетите држави се загрижени поради реториката на одделни политичари.Амбасадата на САД во Босна и Херцеговина соопшти дека посетата е дел од континуираните настојувања на владата на САД да ја осигура подршката на БиХ на патот кон евроатланските интеграции.
XS
SM
MD
LG