Достапни линкови

Атина: Штрајк во државниот сектор


Стотици грчки државни службеници штајкуваат денеска во центарот на Атина, во знак на протест против владините пензиски и образовни реформи, Исто така десетици летови за и од Грција биле откажани поради штрајкот на авиодиспечерите, кои ја прекинале својата работа за три часа, за да се присоединат кон 24-часовниот штрајк.Во штрајкот учествуваат лекари, учители, екипи на брзата помош, даночни службеници.
XS
SM
MD
LG