Достапни линкови

Токио: Клинтон ја предупреди Северна Кореја да не тестира проектили


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ја предупреди денеска Северна Кореја да не тестира проектили. Клинтон, која е во посета на Токио, изјави дека лнасирањето проектили нема да и биде од полза на Северна Кореја во односите со Соединетите Држави. Според најноите извештаи, Северна Кореја се подготвува за ново тестирање на проектил, а Пјонг Јанг сеуште не одговорил и на понудата на Вашингтон за нормализирање на меѓусебните односи доколку Северна Кореја се откаже од нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG