Достапни линкови

Кабул: Ричард Холбрук на средба со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи


Американскиот специјален пратеник за Авганистан и Пакистан Ричард Холбрук денеска во рамките на својата прва посета на регионот е во Авганистан каде што утре ке се состане со Претседателот Хамид Карзаи. Холбрук изјави дека Авганистан е потежок предизвик од војната во Ирак.
XS
SM
MD
LG