Достапни линкови

Вашингтон: Републиканскиот сенатор Џуд Грег се повлече од номинацијата министер за трговија


Републиканскиот сенатор Џуд Грег се повлече од номинацијата министер за трговија во администрацијата на Претседателот Барак Обама. Конзервативецот од Њу Хемпшир изјави дека тоа го направил поради политички разлики. Неговата номинација беше оптоварена со несогласувањата меѓу републиканците и демократите во Конгресот околу законот за економскиот стимулативен пакет предложен од Претседателот Барак Обама.
XS
SM
MD
LG